مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

جراحی بلفاروپلاستی

همانطور که می دانید چشم ها موثرترین عضو بدن هستند که در تاثیر به سزایی در جهت زیبایی چهره آدمی دارد. این چشم ها هستند که در بسیاری از موارد می توانند به جای زبان، سخن بگویند و حالات و خلق و خوی افراد را فریاد بزنند.

پس زمانی که چشم ها بنا به دلایلی دچار افتادگی یا شل شدگی شده اند می توانید با انجام جراحی های زیبایی مطمئنی هم چون بلفاروپلاستی به رفع این نقائص می پردازد. با این نوع جراحی زیبایی می توانید مجدداٌ جذابیت و زیبایی را به چشم های تان برگردانید.

هدف اصلی از انجام این جراحی جوانسازی چهره است با چشم های زیبا شاداب به نظر برسید.

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

با پیشرفت علم در زمینه های مختلفی، جراحی های زیبایی روز به روز با هدف کاهش میزان تهاجم و مزایا بیشتر ارتقا یافتند. تا جایی که جراحی بلفاروپلاستی به عنوان روش درمانی مناسبی برای افرادی که دچار افتادگی، شل شدگی پوست عضلات اطراف چشم شده اند بتوانند دو مرتبه به حالت اولیه باز گردند.

معمولاٌ این نوع جراحی زیبایی پلک ها با کمک بهترین جراح چشم در شهر محل سکونت تان با دقت و مهارت فراوانی انجام خواهد شد. در ادامه با بیهوشی عمومی اقدام به شروع عمل می کنند. در حین انجام آن هر گونه پوست های اضافی از تجمع چربی های اطراف چشم و هم چنین افتادگی که در پلک بالا اتفاق می افتد را برطرف می کنند.

فیلم عمل بلفاروپلاستی

نمونه ای از جراحی بلفاروپلاستی که توسط دکتر نبی پور اشرفی انجام شده است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی زیبایی پلک هستند؟

بهترین افراد کاندیدای این نوع عمل زیبایی پلک با حداقل 35 سال سن هستند که اغلب دچار افتادگی پلک بالا یا پف زیر چشم شده اند چرا که این چنین اتفاقاتی باعث بروز تغییرات ناخوشایندی در چهره آن ها می شود.

البته بهتر است بدانید در موارد اورژانسی افراد با سنین پایین تری نیز می توانند با دستور و صلاحدید پزشک اقدام به این جراحی کنند.

یکی دیگر از فاکتور های مهم و تاثیر گذار در انجام این عمل جراحی سلامتی جسمی و روحی کاندیدا می باشد که با به همره داشتن گواهینامه ای سلامتی معتبر به پزشک ارائه می شود.

نگران نباشید حتی افرادی که هم از برخی بیماری های مختلف رنج می برند می توانند پرونده پزشکی شان را در اختیار جراح شان قرار دهند تا با بررسی یک به یک آن ها تدابیر لازمه اندیشیده شود.

بیشتر بخوانید

بهترین جراح چشم در گرگان

عوامل ایجاد افتادگی پلک 

 • بالا رفتن سن
 • عوامل ژنتیکی و وراثتی
 • ابتلا به برخی از بیماری های هم چون پرکاری یا کم کاری تیروئید
 • قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نورخورشید یا اشعه های مضری که در دراز مدت به چشم ها ساطع می شود.

خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی پوست نواحی چشم های تان را از دست داده اند و به همین دلیل است که شادابی و طراوت از چشم های شان رخت بربست.

مزایا عمل بلفاروپلاستی چشم

این نوع عمل جراحی زیبایی نیز مانند هر نوع جراحی های دیگر مزایای برای ما به همراه دارد که در از مهم ترین آن ها بهبود شکل ظاهری چهره و چشم ها است.

از دیگر فوائد آن می توان بینایی بهتر چشم ها، کاهش میزان چین و چرک در نواحی چشم ها، افزایش اعتماد و عزت نفس افراد در برقراری روابط اجتماعی و در نهایت رفع پف های زیر چشم اشاره کرد.

جراحی بلفاروپلاستی چیست

مناطق مرتبط با جراحی بلفاروپلاستی

مناطق مرتبط با جراحی بلفاروپلاستی

آمادگی های قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی

با توجه به شرایط فیزیکی و روحی هر فردی برای انجام هر نوع جراحی نیاز به کسب آمادگی های است تا در روز عمل استرس و اضطراب ناشی از آن به شکل چشم گیری کاهش یابد. علاوه بر آن بر روی نتیجه حاصله از جراحی نیز تاثیر به سزایی بر جای می گذارد. در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را در موارد زیر ذکر می شود:

 • در همان ابتدا امر به عنوان اولین قدم برای انجام چنین عمل حساس و مهمی باید از بهترین جراح و متخصص چشم کمک بگیرید و با بررسی چشم ها و مشورت با وی بتوانید معقول ترین تصمیم ممکن را در این باره بگیرید.
 • در جلسات مشاوره به پرشک تان هر گونه سوال یا ابهامی که در مورد این جراحی برای تان ایجاد شده است را با پزشک تان در میان بگذارید تا نتایج حاصل از برای تان شفاف سازی شود.
 • اگر به بیماری مبتلا هستید و به تبع آن از نسخه ای پیروی می کنید باید حتما جراح تا را از دارو های که مصرف می کنید مطلع سازید در غیر این صورت ممکن است عواقبی هولناکی در انتظارتان باشد. علاوه بر آن اگر می دانید به دارو های بیهوشی یا هر نوع مواد غذایی آلرژی دارید مجدداٌ به پزشک اطلاع دهید تا تدابیر لازمه در این باره اندیشیده شود.
 • توجه داشته باشید که از دو هفته قبل مصرف هر گونه دارو های همچون آسپرین و بروفن که ممکن است موجب اختلال در عملکرد انعقاد خون شوند را کنار بگذارید.
 • اگر به استعمال دخانیات یا هر گونه مواد مخدر و مشروبات الکلی اعتیاد دارید حتما از مدت 4-6 هفته پیش از جراحی از آن پرهیز کنید.
 • در نظر داشته باشید که شب قبل از انجام عمل می توانید استحمام کنید و در روز معین شده هیچ گونه مواد آراشی و بهداشتی بر روی صورت تان استفاده نکنید.
 • در صبح روز عمل به موقع حاضر شوید تا آزمایشات روتین پیش از عمل را با حوصله و دقت تمام انجام شود.
 • در روز تعیین شده برای عمل حتما ناشتا باشید یعنی از 6-8 ساعت قبل چیزی میل نکنید و حدالامکان شب قبل از عمل شام را به صورت سبک و حاضری میل کنید تا در روز بعد دچار مشکل نشوید.
 • دارو ها و پمادهای که مخصوص استعمال بر روی چشم ها است و توسط چشم پزشک تجویز شده است را تهیه و با دستورالعمل هر کدام شان را به صورت منظم مصرف کنید.

بیشتر بخوانید

جراح پلک

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

در ابتدا بهتر است بدانید که مراقبت های بعد از انجام این عمل جراحی بسیار مهم و ضروری است چرا که خود به تنهایی می توانند تاثیر به سزایی به نتیجه حاصل از جراحی بگذارند پس نکات مراقبتی را جدی گرفته و هرکدام از آن ها را به خوبی بر اساس توصیه های پزشکی رعایت کنید تا مشکلی ایجاد نشود.

برخی از این مراقبت های موارد زیر را شامل می شود:

 • بعد از اتمام این نوع جراحی به دلیل برش های که با ابزار های مختلف و مخصوص جراحی بر روی ناحیه چشم ایجاد شده است ممکن است کمی التهاب و تورم و حتی درد تا چند روز پایدار باشد که برای کنترل و کاهش هر کدام از آن ها توصیه می شود از کمپرس سرد با توجه به تجویز های چشم پزشک تان استفاده کنید.
 • بعد از عمل هم پانسمان خاصی هم بر روی چشم های تان کار گذاشته نمی شود بلکه صرفا به استعمال پمادی موضعی بر روی آن نواحی زخم جراحی اکتفا می شود. این امر ممکن است تاری دید برای فرد به همره بیاورد که به شکل موقتی بوده و پس گذشت چند روز برطرف خواهد شد.
 • چنانچه در این دوران نقاهت کمی خونریزی و التهاب را تجربه کردید بهتر است برای کنترل آن از گاز استریل و بلافاصله پس از آن مجدد از کمپرس آب یخ استفاده کنید.
 • در نظر داشته باشید که باید تا مدت های بعد از عمل از انجام هر گونه فعالیت جسمی سنگین و نیمه سنگین اجتناب کنید چرا که ممکن است به نواحی مورد جراحی فشاری وارد شود و در نتیجه جراحی اثرات منفی داشته باشد.
 • از دیگر موارد توصیه شده است که در هنگام استراحت زیر سر خورد تعدادی بالشت قرار دهید تا آثار باقی مانده از جراحی هر سریع تر مرتفع گردد.
 • اگر پس از عمل دچار خشکی چشم شدید می توانید با استفاده از قطره اشک مصنوعی که مورد تجویز پزشک تان است تا مدت 3 روز می توان این عارضه را برطرف کرد.
 • قبل از اقدام به هر کاری که به چشم های تان مربوط می شود حتما دست های تان را به خوبی بشوئید تا آلودگی وارد چشم های تان نشود چرا که زمینه ساز بروز عفونت و خارش و انواع بیماری های چشمی می شود.

بیشتر بخوانید

گل مژه

سوالات متداول جراحی زیبایی پلک

 1. از چه زمانی بعد از مجاز به آرایش چشم هستیم؟

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که است که از سوی کاربران این وب سایت رسمی مطرح شده است که اغلب هم خانم ها در این باره می پرسند.

یک متخصص و جراح چشم حاذق در این باره می گوید: پس از گذشت زمانی بالغ بر 14 روز می توانید اقدام به استفاده از مواد آرایشی کنید اما در نظر داشته باشید در هنگام پاک کردن آن ها فشاری زیادی بر روی پلک ها وارد نکنید زیر عضلات تحت درمان هنوز به خوبی ترمیم نشده و ممکن است آسیب جدی ببینند.


 1. قیمت بلفاروپلاستی پلک بالا چقدر است؟

هزینه های مرتبط با این عمل جراحی مانند هر عمل دیگر را نمی توان به صورت دقیق و جزئی گفت چرا که با توجه به شرایط کنونی که دچار نوسانات قیمتی هستیم و البته که شرایط فیزیکی و موقعیتی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است.

پس محاسبه دقیق قیمت این جراحی برای هر بیمار در همان روز جلسه مشاوره حضوری یا غیر حضوری انجام خواهد شد.

اما برای آگاهی بیشتر شما عزیزان می توان پارامتر های دخیل در آن را نام برد که عبارت اند از:

 • میزان تخصص، مهارت، شهرت جراح چشم
 • نوع بیمارستان محل جراحی از لحاظ دولتی یا خصوصی بودن آن
 • یکی یا هر دو چشم درگیر به افتادگی پلک
 • تعداد جلسات مراجعه به پزشک
 • میزان حق الویزیت در مطب پزشک پرداخت می شود.

 1. عوارض عمل بلفاروپلاستی چیست؟

این که آیا جراحی بلفاروپلاستی عوارضی هم در پی دارد؟ سوال بسیاری از شما مخاطبین عزیز شده است چرا که سلامتی و زیبایی از مهم ترین دغدغه های هر فرد به حساب می اید پس طبیعی است که در این باره نگرانی های وجود داشته باشد.

اما ما به شما این تضمین را می دهیم چنانچه از بهترین متخصص و جراح چشم در شهر محل سکونت خود کمک بگیرید به شکل چشم گیری از بروز چنین عوارض جانبی کاسته می شود.

با توجه به تحقیقات محلی و مطالعات انجام شده عارضه ای پس از جراحی زیبایی پلک برای افراد ایجاد می شود بسیار ناچیز و موقتی بوده و به ندرت اتفاق افتاده است مواردی که شدت زیادی داشته اند.

 • تاری دید
 • تورم
 • التهاب
 • احساس درد
 • تغییرات پوستی

از جمله مواردی است که تا کنون به صورت نادر و موقتی پس از اتمام جراحی بلفاروپلاستی شاهد آن بوده ایم.

نتیجه گیری

اگر درگیری افتادگی پلک هستید در برابر انجام این عمل سبتاٌ سبک و ساده مقاومت نکنید چرا که عوارض عدم پیگیری افتادگی پلک در دراز مدت حتی در روی بینایی تان نیز می تواند تاثیر بگذارد. چشمانی جذاب و گیرا از دیرباز تا کنون مورد پسند واقع شده است.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *