چرا پلک ها دچار افتادگی می شوند؟
افتادگی پلک ها که باعث کاهش جذابیت و زیبایی در افراد می شود این عارضه بنا به دلائل مختلفی ایجاد می شود.
در برخی از موارد افتادگی یا همان پتور پلک، نشانی از بروز بیماری در بدن می باشد. در چنین شرایطی پتوز نیر با علامت های مشخصی همراه است. البته بهتر است بدانید افزایش سن یا پیر چشمی نیز از دیگر عامل بروز چنین عارضه ای است.
چرا افتادگی پلک در چشم ها قرینه نیست؟
همانطور که می دانید افتادگی پلک ها بر اثر عوامل متعددی پدید می آید. چنانچه با افتادگی پلک در یک طرف بدن مواجهه شدید بدین معناست که اتفاقی جدی در آن طرف بدن وجود دارد ممکن است تومور یا آسیب عصبی به این ناحیه وارد شده باشد.
آیا عمل زیبایی پلک خطرناک است؟
یکی از دغدغه های اصلی افراد کاندیدای جراحی پلک چشم میزان عوارض جانبی آن است. پس برای اطمینان خاطر به آن ها می گوییم این عمل جراحی بسته به میزان دقت و مهارت جراح تان می تواند برای تان ایمن باشد پس از بهترین جراح چشم کمک بگیرید.
مراقبت های ضروری پس از انجام بلفاروپلاستی کدام اند؟
پس از این که جراحی زیبایی چشم تان را با موفقیت پشت سر گذاشتید باید نکات مهمی را رعایت کنید تا از بروز هر گونه آسیب یا عوارض جدی مصون بمانید.
استراحت یکی از مهم ترین عامل در بهبودی سریع بیمار است.
هر گونه فعالیت های جسمی سنگین و نیمه سنگین را به بعد از بهبودی کامل موکول کنید.
می توانید به صورت روزانه استحمام کنید اما با عینک های شنا به منظور محافظت از چشم ها
به مدت 2 هفته روزی 4 مرتبه از پماد های آنتی بیوتیک مورد تجویز پزشک استفاده کنید.
سایر توصیه های مراقبتی را از پزشک تان دریافت کنید.
میزان ماندگاری جراحی زیبایی چشم چقدر است؟

در این مورد عدد دقیقی نمی توان ارائه کرد چرا که بسته به شرایط فیزیکی و روحی بیمار متفاوت است اما معمولاٌ بین ۱۵ تا ۲۰ سال بر روی چشم ها باقی می ماند.

بین عمل های لیزیک و لازک و PRK کدام یک، دردناک تر است؟
با توجه به تحقیقات انجام شده و تجربیاتی که افراد از انجام این گونه عمل های دارند عمل پی آر کی، درد بیشتری را در پی دارد.
آیا در دوران بارداری می توان از مزایا جراحی لیزیک بهره مند شد؟
با توجه به تغییرات هورمونی که در دوران بارداری ایجاد می شود بهتر است با ملاحظات بیشتری، چند ماه پس از این دوره انجام شود. البته که در این گونه جراحی لیزراکسایمر به صورت موضعی بر روی قرنیه اثر می گذارد، عوارضی دیگر بر روی مادر و جنین تا کنون گزارش نشده است.
چه راهکاری برای نزدیک بینی چشم ارائه شده است؟
روش های متعددی برای درمان نزدیک بینی چشم ها وجود دارد که بنا به مصلحت پزشک و شرایط بیمار و مزایا منحصر به فرد هر کدام برگزیده می شوند. از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
استفاده از عینک طبی
کارگذاری لنز تماسی
اصلاح به شیوه رادیال کراتوتومی
عمل لیزیک و لازک
لنز های داخل چشمی
آیا جراحی های چشم محدودیت سنی دارند؟
یکی از جراحی های که محدودیت سنی به همراه دارد عمل لیزیک است که معمولاٌ پس از 18 سالگی به بعد توصیه به انجام آن می شود البته آن هم مشروط بر این که نمره چشم فرد از یکسال گذشته تا کنون به صورت ثابت باقی مانده باشد.
هزینه هر کدام از عمل های جراحی چشم چگونه محاسبه می شود؟
بر اساس تجارب عمل های لیزیک و لازک و پی آر کی تفاوتی در میزان هزینه ها ندارند. اما بر اساس پارامتر های متعددی سنجیده می شود که عبارت اند از:
میزان تخصص و تبحر پزشک و هم چنین شهرت وی
محل جراحی و نوع بیمارستان از لحاظ دولتی یا خصوصی بودن آن
موقعیت مکانی مطب پزشک و تعداد جلسات مراجعه جهت چکاپ و بررسی